Dodies
Dabā!

Unikāla arhitektūra
Kristietības pirmsākumi

Dodies
Dabā!

Dodies
Pastaigā

Pause

Ogres Vēstures un mākslas muzejs

Ogres Vēstures un mākslas muzejs
Adrese Brīvības iela 15, Ogre
Tālrunis 65024345
E-pasts ogres.muzejs@apollo.lv
WWW www.ogresmuzejs.lv
Cena Pieaugušajiem Ls 0,60, bērniem, pens. Ls 0,30
Apraksts

Ogres Vēstures un mākslas muzejs piedāvā divas pastāvīgās ekspozīcijas, kā arī periodiski mainītas tematiskās un mākslas izstādes.

Ekspozīcija "Leģendārā Ogre" veltīta spilgtākajiem notikumiem pilsētas vēsturē. Šeit vēsturiski fakti pārklājas ar teikām, interpretācijām un cilvēku atmiņām. Varbūt daudzi nemaz nenojauš, ka tieši Ogre ir vecās Rīgas vieta, ka Ogres upes krastos dzimusi vēlākā Krievijas imperatore Katrīna I. Iespējams, ka tieši Katrīnas kāre uz  kādreiz Ogres upē tik bagāti mītošajiem zušiem bijusi viena no Ogres nosaukuma izcelšanās ierosmēm. Par leģendām apvītu vēsturi kļuvusi arī nesenā Ogres kā tekstilrūpniecības giganta slava un pilsētas brīvdomīgais un dumpinieciskais gars, kas ļāvis šeit izskanēt neaizmirstamiem Imanta Kalniņa un grupas "Pērkons" koncertiem, vērienīgajam folkloras festivāla "Baltika-88" noslēgumam. Pašam sava leģenda ir arī sirmajam Zilā kalna milzim, kurš jau no aizlaikiem šeit apmeties, jo, iespējams, zinājis, ko vārds "Ogre" nozīmē angļu mēlē un ka ap šo vietas vārdu radies ne viens vien pārpratums.

Ekspozīvcija "Ogre - peldu un gaisa kūrorts" veltīta vienam no leģendārākajiem Ogres pilsētas attīstības periodiem - laikam kad pilsēta tapa par daudzu iecienītu un Latvijā izslavētu kūrorta un atpūtas vietu. Ekspozīcija stāsta par Ogres gleznainākajām atpūtas vietām, viesnīcām, pansijām,  skaistuma un veselības atgūšanas iespējām, restorāniem un kafejnīciņām, kā arī par vasarnīcām un to bieži vien slavenajiem iemītniekiem.

Muzejs piedāvā izmantot iespēju nosūtīt kādu no senajām pastkartēm ar Ogres skatu
saviem draugiem, kolēģiem vai tuvākajiem cilvēkiem!

Sestdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

1188 karte
visitogre.lv logo

Turpmāk tūrisma jaunumus un informāciju par Ogri lasiet www.visitogre.lv.