Dodies
Dabā!

Unikāla arhitektūra
Kristietības pirmsākumi

Dodies
Dabā!

Dodies
Pastaigā

Pause

Ančiņu Velna Akmens

Ančiņu Velna Akmens
Adrese Lauberes pagats, Ogres novads
Apraksts

Kilometru aiz Lauberes centra , braucot pa Ozolmuižas - Madlienas lielceļu, pa labi nogriežas lauku ceļš uz Ozolēnu mājām. Ančņu Velna akmens atrodas Ozolēnu ceļa labajā pusē, 900m no Ozolmuižas - Madlienas lielceļa iepretī Ančiņu māju ceļam, 200m uz rietumiem no Ančiņu mājām.

Akmenim ir vairāki nosaukumi - Lielais akmens, Upurakmens, Velna akmens, Velna klēpis un varbūt vēl arī kādi citi. Katram nosaukumam ir bijis savs pamats. \"Lielais akmens\" - akmens patiesi liels; tā izmēri: garums 5,1m, platums 4,3m, augstums1,9m., apjoms ap 40m3.\"Upurakmens\" - kādreiz akmens tika izmantots kā ziedošanas vieta, tā līdzenajā virsmā izveidots garens iedobums(garums 1.25m, platums 0.5m., dziļums 0.12m.), kurā krājas lietus ūdens.

Vēl pagājušā gadsimta beigās pie akmens vakaros pulcējušies ļaudis un kūruši uz tā uguni. \"Velna akmens\", \"Velna klēpis\" - reiz Velns klēpī nesis akmeni no Madlienas baznīcas pa Ozolēnu purvu. Ančiņu māju ceļa galā iedziedājies gailis, un akmens Velnam izšļūcis no rokām. Stāsta arī, ka pie šī akmens kara laikos noglabāts zelts, ko varot izrakt tikai pusnaktī.

Visas šīs ziņas liecina,ka Ančiņu Velna akmens uzlūkodams par senu kultakmeni. Lielo izmēru dēļ tas ir aizsargājams kā arī dabas piemineklis.

Svētdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs

1188 karte
visitogre.lv logo

Turpmāk tūrisma jaunumus un informāciju par Ogri lasiet www.visitogre.lv.